Beden Eğitimi ve Oyun Öğretimi Oyun Örnekleri Fare Yuvası Oyunu

Beden Eğitimi ve Oyun Öğretimi Oyun Örnekleri Fare Yuvası Oyunu. Fare yuvası oyunu öğrencilerin hem eğlenmelerini sağlamak hem de beden eğitimi ve oyun dersindeki hareket becerileri konusuna bağlı olarak öğrencilerin hareket becerilerini kazanması ve geliştirmesi için oynatılmıştır.

Beden Eğitimi ve Oyun Öğretimi Fare Yuvası Oyunu

Beden Eğitimi ve Oyun Öğretimi Oyun Örnekleri Fare Yuvası Oyunu 

 • Oyunun adı: FARE YUVASI 
 • Mekan: Okul bahçesi 
 • Kişi sayısı: Sınıf mevcudu kadar 
 • Yaş grubu: 9 10 
 • Araç-gereçler: Temsili peynir (Minder) 
 • Konu: Hareket becerileri 
 • Süre: 20 dk. 
 • Kazanım: Yer değiştirme hareketlerini alan ve efor farkındalığını göstererek uygular. 
 • Kavram: Yürüme, koşma, sıçrama, atlama-sıçrama, adım al-sek 

Oyunun Kuralları ve Anlatımı

Öğrenciler çember olurlar.
İki gönüllü istenir.
Gönüllü öğrencilerden birisi “fare” diğeri ise “kedi” olur.
Geriye kalan öğrenciler beş gruba ayrılır. Bu gruplar “peynirli fare yuvaları”dır.
Bu peynirli fare yuvalarının her birinden bir gönüllü seçilir ve bu kişi kendi yuvasının ortasına geçer. Bu kişi “peynirsiz fare”dir.
Gruptaki peynirli fareler ortada bulunan peynirsiz fareye sırtı dönük bir biçimde çember oluştururlar.
Sırtı dönük olan peynirli farelerimizin elinde temsili peynirimiz olan minder bulunur.
Kedi çemberlerin dışındaki fareyi kovalar.
Fare kediye yakalanmadan fare yuvalarındaki peynirli farelerden birinin peynirini alarak yeni peynirli fare olur ve o kişinin çemberdeki yerine geçer. Peyniri alınan fare ise kendi çemberinin içine geçerek yeni peynirsiz fare olur. İçeride bulunan eski peynirsiz fare ise artık çemberlerin dışında kediden kaçan yeni fare durumundadır.
Bu yeni fare çıktığı yuvaya fare olduğu o an için tekrar giremez. Kediye yakalanmadan başka bir yuvaya girmesi gerekmektedir.
Eğer kedi fareyi çemberlerden birine girmeden yakalarsa roller değişir. Kedi fare, fare de kedi olur.
Bu yakalama işlemi elle dokunarak gerçekleşir.
Fare yuvalarının belirlenen mekanda aralıklı olarak dağılmaları istenir.
Alanın bir ucuna kedi diğer ucuna fare geçer ve oyuna başlanır.

Neden Bu Oyun Oynatıldı?

Fare yuvası oyunu öğrencilerin hem eğlenmelerini sağlamak hem de beden eğitimi ve oyun dersinde ki hareket becerileri konusuna bağlı olarak öğrencilerin hareket becerilerini kazanması ve geliştirmesi için oynatılmıştır.

Beden eğitimi ve oyun öğretimi oyun örnekleri fare yuvası oyunu ile ilgili görüşlerinizi yorum yaparak bize bildirebilirsiniz.

YORUMLAR

BLOGGER: 18
 1. Fare yuvası oyununu hiç duymamıştım. Sayenizde öğrendik. Öğrencilerin sosyalleşmesi ve hareket becerilerinin gelişmesi açısından iyi bir oyun gibi gözüküyor.

  YanıtlayınSil
 2. ilginç bir oyun tavsiye edilir bence.

  YanıtlayınSil
 3. Fare yuvası oyunu yeni olmalı kızında bilmiyor. Ona öğretmenliyim bu oyunu çok sevecek hem okuldaki öğrencilerde öğrenmiş olur

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Daha önce duymaması normaldir efendim. Yeni bir oyun.

   Sil
 4. Fare yuvası oyunu sanki çocukluğumda oynadığımız bir oyunu hatırlattı. İsmini falan hatırlamıyorum ama yazınızı okurken o oyun çağrıştı birden. Buna benzer bir şey oyunuyormuşuz gibi sanki...Teşekkürler bilgi verdiğiniz için.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Elbette benzer türevleri vardır. Sizi bir nebze de olsa çocujluğunuza götürdüysek ne mutlu bize.

   Sil
 5. Fare yuvası oyununu bizde oynayalım. Değişik bir oyun teşekkür ederim

  YanıtlayınSil
 6. Fare yuvası oyununu güzelmiş eski mendil kapmaca oyunu andırdı teşekkürler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Eskilere götürdüysek bir nebzede sizi ne mutlu bize.

   Sil
 7. Fare yuvası adlıoyunu daha önce duyduğumu hatırlamıyorum. Eğlenceli bir aktiviteye benziyor. Beden eğitimi derslerinde farklı etkinlikler arayan öğretmenler için hoş bir fikir olabilir.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Doğru hatırlıyorsunuz ilk defa burada okudunuz efendim.

   Sil
 8. izci lideriyim ben..çocuklar için çok güzel bir oyun..oynayalım

  YanıtlayınSil
 9. Değişik oyun. Yeğenlere öğreteyim.

  YanıtlayınSil

E-posta ile bizi takip ediniz

Ad

1. sınıf,15,2. sınıf,5,3 Boyutlu Şekiller,1,3. sınıf,9,4 işlem,1,4. boyut,1,4. sınıf,3,5E Modeli,7,5E Modeli Ders Planı,7,Açı Çeşitleri,1,Açılar,1,ağırlık,1,aile,1,akran,1,aktar,2,apollo 12,1,asteroit,1,astral,1,astral seyahat,1,astral seyahat teknikleri,1,astroloji,1,ay,1,ay olmasaydı,1,Aydınlatma,1,beden,1,Beden Eğitimi,3,Beden Eğitimi ve Oyun Öğretimi,3,besin,1,Bilim,9,Bira Mayası,1,Birlik,1,bitki,2,böbrek,1,böbrek taşı,1,Böbrek Taşı Nedir?,1,Bölme,1,Çarpma,1,çekim gücü,2,çekim kuvveti,1,çevre,1,Çıkarma,1,çocuk eğitimi,1,çöp değiliz,1,Deneyler,1,denge,1,Deprem,1,ders planı,22,diyaliz,1,Doğal Afetler,1,Doğal Sayılar,1,Drama,3,Duygu Maskesi,1,Duygular,1,dünya,1,Dünya'nın dönüşü,1,Dünya'nın Yapısı,1,ebeveyn,1,Eğitim,35,Eğitsel Oyunlar,3,Ekvator,1,empati,1,endüstri 4.0,1,Eşlik,1,Fare Yuvası,1,Fen Bilimleri,7,Fermantasyon Deneyi,1,g harfi,1,g sesi,1,gaz birikimi,1,Geometrik Cisimler,1,geri dönüşüm,2,geri dönüşüm etkinlikleri,1,geri dönüşüm konusu,1,gökyüzü,1,Görsel Sanatlar,1,h harfi,1,h sesi,1,harf,1,harf küpü,1,harf küpü materyali,1,harf öğretimi,5,hayat,1,hayat bilgisi,4,Hayata Dair,1,Hayata Dair Sözler,1,hece,1,Hece Küpü,1,hece küpü materyali,1,huzur,2,hüzün,1,ı harfi,1,ı sesi,1,ışık yılı,1,İlk Okuma Yazma,5,kanser,1,Kara delik,1,Karışım,1,Karışımlar,1,kütle,1,Levhalar,1,Maddenin Halleri,1,Maddeyi Niteleyen Özellikler,1,Mantar,1,Matematik,10,materyal,13,materyal tasarım,8,Mayalanma,1,meditasyon,1,merkez,1,Mevsimler,1,mutluluk,2,nasıl olmalı,1,Nasıl Oluşur?,1,newton,1,Onluk,1,Onluk Birlik,1,ot,2,Oyun,3,Oyun Öğretimi,3,Oyun Örnekleri,3,Örüntü ve Süslemeler,1,p harfi,1,p sesi,1,Paket Oyunu,1,Pangea,1,Petrol,1,petrolün önemi,1,rahatlama,1,robot,1,robotlar,1,Rüzgarlar,1,Saf Madde,1,Saf Madde ve Karışım,1,Saf Madde ve Karışımlar,1,Sağlık,3,sağlıklı hayat,1,sanayi,3,Ses,1,ses öğretimi,5,Ses Şiddeti,1,Ses Teknolojileri,1,Ses Titreşimleri,1,Sesin İşitmedeki Rolü,1,spiral,1,Susuzluk,1,şifalı bitkiler,1,şifalı otlar,1,Takvim,1,Takvim Materyali,1,taş,1,tedavi,3,teknoloji,2,Toplama,1,Trafik Güvenliği,1,Trafik Işıkları,1,Trafik Levhaları,1,Trafik Maketi,1,Tsunami,1,Türkçe,2,Uzamsal İlişkiler,1,uzay,2,uzay boşluğu,1,uzayda zaman,1,Uzunlukları ölçme,1,Varlıkların Hareket Özellikleri,1,yapay zeka,2,Yaşam,2,yer çekimi,1,yıldız,1,yıldız sistemi,1,z harfi,1,z sesi,1,zaman bükülmesi,1,Zaman ölçme,1,
ltr
item
Bilgibirlik: Beden Eğitimi ve Oyun Öğretimi Oyun Örnekleri Fare Yuvası Oyunu
Beden Eğitimi ve Oyun Öğretimi Oyun Örnekleri Fare Yuvası Oyunu
Beden Eğitimi ve Oyun Öğretimi Oyun Örnekleri Fare Yuvası Oyunu. Fare yuvası oyunu öğrencilerin hem eğlenmelerini sağlamak hem de beden eğitimi ve oyun dersindeki hareket becerileri konusuna bağlı olarak öğrencilerin hareket becerilerini kazanması ve geliştirmesi için oynatılmıştır.
https://4.bp.blogspot.com/-ONjfL-BAssU/XNIwNKgl1KI/AAAAAAAAABo/koJSCQQaImIKsKBR1jJ0nQSFqisEKFikACLcBGAs/s1600/Beden%2BE%25C4%259Fitimi%2Bve%2BOyun%2B%25C3%2596%25C4%259Fretimi%2BFare%2BYuvas%25C4%25B1%2BOyunu.png
https://4.bp.blogspot.com/-ONjfL-BAssU/XNIwNKgl1KI/AAAAAAAAABo/koJSCQQaImIKsKBR1jJ0nQSFqisEKFikACLcBGAs/s72-c/Beden%2BE%25C4%259Fitimi%2Bve%2BOyun%2B%25C3%2596%25C4%259Fretimi%2BFare%2BYuvas%25C4%25B1%2BOyunu.png
Bilgibirlik
https://www.bilgibirlik.com/2019/03/fare-yuvasi-oyunu-beden-ogretimi-ve-oyun-ogretimi.html
https://www.bilgibirlik.com/
https://www.bilgibirlik.com/
https://www.bilgibirlik.com/2019/03/fare-yuvasi-oyunu-beden-ogretimi-ve-oyun-ogretimi.html
true
9222046224268905795
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Devamı Reply İptal Delete By Ana Sayfa PAGES YAYINLAR View All BENZER YAYINLAR ETİKET ARCHIVE SEARCH ALL POSTS İsteğinizle eşleşen bir yayın bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy